MARYJA!

Patronował św. Maksymilian
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Patronował św. Maksymilian

W sobotnie popołudnie 3 czerwca, kiedy w Polsce rozpoczynała się Noc Bibliotek, franciszkanie w Krakowie oddawali do użytku nową bibliotekę prowincjalną. Poświęcił ją generał zakonu o. Marco Tasca. Biblioteka powstała dzięki opiece św. Maksymiliana.

Franciszkanie posiadają cenny, zabytkowy księgozbiór, w którym zgromadzono prawie 6 tys. książek z przełomu XV i XVIII w. Wśród nich znajduje się 96 inkunabułów. Najstarszy to Praeceptorium divinae legis Johannesa Nidera z 1470 r.

Prowincjał o. Marian Gołąb, zaznaczył, że całą inwestycję powierzył opiece św. Maksymiliana Marii Kolbego. W czasie gdy rozpoczynano remont budynku seminarium, był on rektorem. Postarał się o sprowadzenie relikwii Świętego i wraz z zarządem seminarium doprowadził do ogłoszenia go patronem uczelni.

Sprowadzeniem relikwii św. Maksymiliana rozpoczęliśmy nie tylko nowy etap historii naszego Seminarium, ale także jego generalny remont. Wszyscy bowiem wiemy, że nie mamy funduszy na przeprowadzenie koniecznego, a zarazem bardzo kosztownego remontu. Wierzę, że przybycie relikwii św. Maksymiliana do Krakowa w tym momencie nie jest przypadkowe. Potrzebujemy bowiem cudu, i o to prosimy Boga za wstawiennictwem naszego patrona – przypomniał swoje słowa sprzed 11 lat.

Prowincjał podziękował generałowi o. Marco Tasca oraz wikariuszowi włoskiej prowincji św. Antoniego z Padwy o. Roberto Brandinelliego.

Wszystko to było możliwe dzięki temu, że pracowaliśmy razem. Coraz bardziej jestem przekonany do tego, że wielkie rzeczy można dokonać tylko wtedy, gdy pracuje się razem. W pojedynkę można robić tylko wielkie grzechy.


jms/st

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA