MARYJA!

Pabianiccy pątnicy ewangelizują
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Pabianiccy pątnicy ewangelizują

Do Niepokalanowa 13 sierpnia przybyła III Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic. W Niepokalanowie pielgrzymi spędzili dwa dni na modlitwie, przeżywając uroczystości św. Maksymiliana i Wniebowzięcia NMP. Jednym z głównych punktów pielgrzymki jest oddanie wszystkiego Niepokalanej. Ponad 30 osób w niepokalanowskim sanktuarium wstąpiło w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, przyjmując z rąk kustosza o. Mirosława Adaszkiewicza dyplomiki MI i Cudowe Medaliki.

Pielgrzymi wyruszyli z kościoła św. Mateusza w Pabianicach, w którym św. Maksymilianowi jako kilkunastoletniemu Rajmundowi Kolbe ukazała sie Matka Boża. Mszy świętej w dniu wyjścia pielgrzymki, przewodniczył abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki. Przed wyjściem udzielił pielgrzymom błogosławieństwa. Pątnicy maszerowali przez 4 dni w kierunku Niepokalanowa. Przez pierwsze 3 dni, w parafiach noclegu, trud pielgrzymi wieńczyła Msza św. z uwielbieniem. Po przybyciu do Niepokalanowa pielgrzymi zgromadzili się wieczorem na wspólnym ognisku.

W tym roku na pielgrzymi trud wyruszyło ponad 150 osób. Z pątnikami szedł ksiądz-ewangelizator Michał Misiak. Żona Pawła - jednego z pątników - płakała, gdy żegnała go pod kościołem. "Przecież nie idę na wojnę. Idę do Matki Najświętszej modlić się za naszą rodzinę" - żartował do żony Paweł. "Wiem - odpowiedziała mu - ale smutno mi, jak cię nie ma". Kiedyś było inaczej. Rok temu spakowała jego rzeczy i wystawiła przed drzwi. Paweł przez 20 lat uwikłany był w różne uzależnienia: narkotyki, alkohol, hazard, nieczystość. Lekarze nie dawali mu nadziei na uleczenie, a Pan Jezus w jednym dniu uwolnił go od wszystkich nałogów. Gdy rok temu Paweł, błąkając się z walizkami, postanowił ze sobą skończyć, w ostatniej chwili zawołał do Boga. Jak wspomina, "gorąc wypełnił moje serce. Wylałem wódkę z butelki i zacząłem się modlić". Został cudownie uzdrowiony. I tak ma do dziś. Posługuje modlitwą wstawienniczą, jeździ po więzieniach i szkołach, i daje świadectwo swego nawrócenia, życia w wolności, życia z Jezusem.

"Jesteśmy na Pielgrzymce Ewangelizacyjnej do Niepokalanowa. Tu dzieją się cuda - zaznaczył ks. Michał. - Każdego ranka charyzmatyczna grupa prorocka rozeznaje na postoju, co Pan Jezus chce czynić przez naszą misję w danym dniu. Zapraszamy Maryję, czytamy Liturgię Słowa z dnia, trwamy w ciszy i słuchamy przychodzących słów poznania. Później wiemy, co mamy robić i czego sobie życzy od nas Matka Najświętsza na szlaku pątniczym. Szczególnie jest to ważne w kontekście Mszy św. z modlitwą o uzdrowienia, które sprawujemy jako dar dla miejscowych wiernych, na każdym postoju noclegowym" - dodał ks. Michał.

III Ogólnopolska Piesza Pielgrzymke Ewangelizacyjna z Pabianic do Niepokalanowa miała swój początek w 2016 r. Organizatorem jest parafia św. Mateusza Ewangelisty i św. Wawrzyńca w Pabianicach. Mając wsparcie wielkiego patrona św. Maksymiliana, któremu w kościele św. Mateusza ukazała się Maryja, pielgrzymka przyjęła charakter ewangelizacyjny.

TM/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA