MARYJA!

Moja Mama jest Królową
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Moja Mama jest Królową

Jest taki dzień w roku, na który każde dziecko czeka z utęsknieniem - 1 czerwca, Dzień Dziecka. W tym roku tego dnia na Jasną Górę przybyło kilka tysięcy dzieci, które zgromadziły się u stóp Częstochowskiej Mamy.

W tym roku obchodzimy 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i z tej okazji paulini na Jasnej Górze, Papieskie Dzieła Misyjne, Caritas arch. częstochowskiej oraz czasopisma dziecięce w Polsce zaprosili dzieci na Audiencję u Królowej, podczas której każdy mógł złożyć serduszko wykonane z papieru, na którym napisał swój dar dla Mamy.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył o. Marian Waligóra - przeor Jasnej Góry. W homilii o. Marcin Ciechanowski porównał każdego z nas do kwiatu, który wzrasta w ziemi, w ukryciu. Ziemię zaś porównał do łona mamy, w którym najpierw ziarno kiełkuje, by wyrosnąć na piękny kwiatek. I taką ziemią, taką glebą jest Maryja - wyjaśniał dzieciom o. Marcin. -  I my dzisiaj na Jasnej Górze, wchodząc do kaplicy Matki Bożej, oddamy się Jej, będziemy zasadzeni w Niej. Po co? Żebyśmy mieli w sobie życie, żebyśmy żyli. Przyjechaliśmy dziś tu i jesteśmy na Jasnej Górze, żeby być zasadzonymi w Nią, żeby być pięknymi kwiatami, żeby mieć w sobie życie.

Po Mszy świętej w procesji dzieci udały się do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na audiencję, by tam złożyć Jej serduszka. Po powrocie na placu czekało na dzieci wiele atrakcji, przygotowanych przez katolickie czasopisma dziecięce: "Tęcza", "Mały Gość Niedzielny", "Promyczek Dobra", "Anioł Stróż", "Mały Przewodnik Katolicki" i "Mały Rycerzyk Niepokalanej" - wydawany przez Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.

s. Julia/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA