MARYJA!

Gdzie Maryja nie pomoże...
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Gdzie Maryja nie pomoże...

"Zakończyliśmy pierwsze pięć sobót miesiąca" - skomentowała Marta - jedna  z uczestniczek spotkań "Oddaj się Maryi", które od listopada ubiegłego roku odbywają się w Niepokalanowie w pierwszą sobotę miesiąca.

Pierwsze soboty miesiąca

W ramach konferencji wprowadzającej do oddania się Niepokalanej o. Mirosław Kopczewski - inicjator spotkań, mówił o warunkach i obietnicach związanych z nabożeństwem pięciu pierwszych sobót miesiąca. 10 grudnia 1925 r., gdy Łucja przebywała w Pontevedra, objawiła się jej Najświętsza Maryja Panna, trzymając w jednej ręce koronę z cierni. U Jej boku stało Dzieciątko Jezus otoczone świetlistą chmurą. Powiedziało Ono do Łucji:

Okaż współczucie z Sercem twej Najświętszej Matki, pokrytym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie ranią Je wciąż na nowo, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał.

Następnie Maryja zwróciła się do Łucji tymi słowami:

Córko moja, spójrz na Serce Moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i lekceważenie stale ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec, przez 15 minut towarzyszyć mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach Różańca w intencji zadośćuczynienia.

Świadectwa

Po konferencji o. Mirosława, chętni mogli powiedzieć swoje świadectwo. Tym razem zdążyły to uczynić tylko trzy osoby, gdyż na więcej nie starczyło już czasu. Uczestnicy usłyszeli, jak siostra Beaty z Warszawy dzięki zawierzeniu Matce Bożej znalazła pracę. Przez kilka miesięcy siostra poszukiwała pracy, ale bezskutecznie. W styczniu Beata zawierzyła tę kwestię Matce Bożej. Już następnego dnia po zawierzeniu jej siostra otrzymała bardzo korzystną ofertę pracy, a 13 stycznia, w dzień Matki Bożej Fatimskiej, zaczęła pracować. Dziś, po dwóch miesiącach pracy, może tylko zaświadczyć, że jest zadowolona z pracy, którą zawdzięcza Matce Bożej. Maria zaś opowiedziała o tym, jak jej siostra pojednała się z Chrystusem i jak pięknie odchodziła z tego świata do "Domu Ojca". Po Mszy świętej można było wysłuchać jeszcze świadectwa Andrzeja, który opowiedział o swojej drodze nawrócenia. Przez wiele lat był uwikłany w kontakty z szatanem. Przez ponad 30 lat jego mama modliła się, prosząc Matkę Bożą o łaskę nawrócenia dla syna. Łaska rzeczywiście przyszła i to niepodziewanie. Andrzej proponował wszystkim drogę oddania się Maryi i wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej, a także codziennego uczenia się jak być Jej rycerzem poprzez lekturę Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort. 

Ona może wszystko

"W jakich sprawach Matka Boża nie może nam pomóc?" - zapytał podczas homilii o. Mirosław. Odpowiadając powiedział, że tylko w tych, których nie oddamy Maryi.

Zdarza się, że wiele spraw w naszym życiu staramy się załatwić we własnym zakresie, ale nic nam nie wychodzi. Czasem wydaje się nam, że cuda nie są dla nas, że Matka Boża nam nie pomoże, gdyż nie jesteśmy godni otrzymania łask. Musimy jednak pamiętać, że Jezus przyszedł do celników i grzeszników. On umarł za każdego z nas, wystarczy tylko, że się nawrócimy. Nam jednak czasami podobają się nasze grzechy i wcale nie mamy ochoty z nimi zerwać. Wielokrotnie mamy całą listę osób, które według nas powinny się nawrócić, ale na tej liście brakuje nas. Jezus chce dać nam pełnię życia, ale aby otrzymać dary obiecane przez Boga, musimy podjąć drogę poprawy. Sami jednak nie potrafimy dać sobie rady z tym, co grzech zniszczył. Bóg ma jednak swoje sposoby, aby odbudować nasze życie.

Droga pokory

Na koniec homilii o. Mirosław przypomniał, że Bóg dał nam skuteczna pomoc w osobie Matki Bożej. Wskazał, że Bóg zostawia nam swoją Matkę, a my możemy Ją albo przyjąć, albo odrzucić. Wybór należy do nas.

Podczas spotkania o. Piotr Maria Lenart wskazał, że można być oddanym Matce Bożej czynnie, wstępując do Rycerstwa Niepokalanej założonego przez św. Maksymiliana i biorąc udział w najbliższej akcji Pomoc Rodzinom Zranionym. Z tej zachęty skorzystało prawie 70 osób, uroczyście wstępując w szeregi Rycerstwa Niepokalanej pod koniec Mszy św. "To najlepszy sposób - zaznaczył o. Piotr - aby będąc oddanym Maryi oddać Bogu jak największą chwałę i wiele dusz doprowadzić do Jezusa. Droga z Maryją, to droga pokory i służby" - podkreślił o. Piotr.

Najbliższe spotkanie "Oddaj się Maryi" wypadnie w dniu 1 kwietnia 2017 r. Więcej szczegółów można przeczytać na stronie:

Oddaj się Maryi...


PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA