MARYJA!

Chorzy skarbem Kościoła
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Chorzy skarbem Kościoła

Chorzy skarbem Kościoła - to hasło przewodnie czerwcowych rekolekcji dla osób z chorobą nowotworową. Rekolekcje trwały 5 dni (5-10 czerwca) i były prowadzone przez o. Stanisława M. Piętkę.

W każdych rekolekcjach dla chorych onkologicznie udział bierze coraz więcej osób, co z jednej strony cieszy, ponieważ więcej osób otrzymuje duchowe wsparcie w zmaganiu się z chorobą, ale z drugiej strony smuci, że grono chorych onkologicznie powiększa się. Hasło przewodnie, wlane w serca, łagodzi nasze cierpienia, bo cóż może być milszego ponad uświadomienie sobie, że jest się skarbem.

O. Stanisław M. Piętka wygłosił kilka konferencji. Przytoczę te, które wywarły największy wpływ na uczestników rekolekcji: "Cierpiąc wraz z Chrystusem", "Sens cierpienia" oraz "Maryja, Bogini czy człowiek…?". Każda konferencja wywoływała zadumę, a często późniejsze dyskusje pomiędzy nami. Każda konferencja ubogacała nas duchowo i niosła ogromny ładunek powodujący wzrost naszej świadomości w temacie cierpienia w chorobie, ale także zbliżała nas do siebie, powodowała, że mimo iż spotkaliśmy się pierwszy raz, czuliśmy się jak rodzina. Zrozumieliśmy, że choroba - chociaż często trudna do przeżywania - w efekcie może nas prowadzić do Boga i do zbawienia. To, co po ludzku wydaje się przykre i trudne, może być naszą drogą do nieba.

Osiem osób spośród uczestników rekolekcji, którzy byli pierwszy raz, wstąpiło do Rycerstwa Niepokalanej.

Rekolekcje te odbywały się bez obecności dr Małgorzaty Złotorowicz, która dotychczas zawsze była z nami, ale okazuje się, że lekarzy też czasami dotyka cierpienie.

Zofia Mrozowska

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA