MARYJA!

Nowa książka o św. Maksymilianie Kolbem w Niemczech

Z okazji 70. rocznicy śmierci Sw. o. Maksymiliana Kolbe franciszkanie z niemieckiej prowincji św. Elżbiety w Wuerzburgu w lipcu 2011 r. wydali książkę o swym świętym współbracie pt. Maksymilian Kolbe: Męczennik miłości bliźniego.

Na okładce ksiązki - rzeźba Maksymiliana Kolbe autorstwa Jana Leśniaka w kurii Generalnej Franciszkanów Mniejszych w Rzymie

Autorzy książki - młodzi franciszkanie na 176 stronach przedstawili heroiczną ofiarę ich współbrata – franciszkanina, który oddał życie za współwięźnia w obozie Auschwitz. Omówili też bogato życie i dzieło św. Maksymiliana.

Wydawca ksiązki, firma Echter podaje, że znaczną część książki stanowi rozbudowana biografia. Autorzy wyczerpująco opisali życie "Świętego naszych czasów" od urodzenia aż do śmierci, kiedy jako ksiądz katolicki oddał życie, aby mógł przeżyć ojciec rodziny Franciszek Gajowniczek.

Bracia Murk i Schlattmann wiele miejsca poświęcają pobożności maryjnej Świętego i aktualności jego duchowości, a także jego dziełom.

Słowem wstępnym książkę opatrzył abp Ludwig Schick, metropolita Bambergu, a zarazem przewodniczący rady fundacji im. Maksymiliana Kolbego. Podkreślił, że św. Maksymilian był też duchowym ojcem procesu pojednania między Niemcami a Polakami.

Ksiązka stała się okazją do przypomnienia przez liczne niemieckie media postaci św. Maksymiliana i dzieła polskiego Męczennika.

Oprac. Anna Dziemska

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie