MARYJA!

Kateri
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Kateri

1 września film Kateri - Niepokalanów, sala św. Bonawentury, 14:00.

Kino + zaprasza na projekcję filmu Kateri dnia 1 września (niedziela) o godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na film .

Wstęp bezpłatny.

Zaproszenie na film Kateri

Amerykański dramat kostiumowy z 2015 r., który opowiada historię Kateri (Katarzyny) Tekakwitha - Indianki z Ameryki Północnej (która była córką wodza Mohawków) i przyjęła religię katolicką. Beatyfikował ją 22 czerwca 1980 r. Jan Paweł II jako pierwszą Indiankę – chrześcijankę. Kanonizował Benedykt XVI w Rzymie 21 października 2012 r.

Kateri Tekakwitha

Urodziła się w 1656 r. w Kanadzie. W wieku 4 lat zachorowała na czarną ospę, co oszpeciło ją do końca życia. Dzięki nauczaniu jezuickich misjonarzy zakochała się w Jezusie. W wieku 24 lat śmiertelnie zachorowała. Ostatnimi słowami, które wypowiedziała przed śmiercią, były: Jesos konoronkwa! ("Jezu, kocham Cię"). Świadkowie jej śmierci dali świadectwo, że chwilę po odejściu z ciała Kateri zniknęły wszelkie blizny, a jej twarz stała się tak piękna, że ludzie nie mogli w to uwierzyć. Był to początek wielkiego nawrócenia w plemieniu, które wcześniej odnosiło się do niej z pogardą. Modlitwa za jej wstawiennictwem czyniła ogromne cuda. Jest patronką nowoochrzczonych, prześladowanych za wiarę oraz tych, którzy nie potrafią przebaczać.

Jak napisał o niej Szymon Żyśko:

Święta Kateri nosiła w sobie prawdziwe piękno. Na miłość ze strony Jezusa odpowiedziała miłością. Wprowadziła światło Chrystusa w mrok kanadyjskiej puszczy. Pozostała wierna w głoszeniu Ewangelii, a jednocześnie wrażliwa na los i obyczaje własnego plemienia.

Modlitwa za przyczyną św. Kateri Tekakwithy: Święta Kateri! Swoją postawą dałaś świadectwo, które nawróciło wielu. Proszę cię o wskazanie drogi dla mnie na czas, który teraz przeżywam. Naucz mnie potęgi wiary, która objawia się w jej delikatności. Pokaż mi Jezusa, w którym się zakochałaś. Ucz mnie, jak głosić innym to, co jest dla mnie najważniejsze. Amen.

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie