MARYJA!

Życie za życie. Maksymilian Kolbe

Film Zanussiego "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" trafił do dystrybucji

30.03.2011

Z okazji trwającego w zakonie franciszkańskim Roku Kolbiańskiego oraz ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku Świętego Maksymiliana, do dystrybucji trafił film Krzysztofa Zanussiego z 1991 r. "Życie za życie. Maksymilian Kolbe". Płyta DVD dostępna jest wraz z książką, w której znajdują się informacje nt. przesłania "Roku Kolbiańskiego". Publikacja zawiera m.in. słowo gwardiana Niepokalanowa o. Stanisława Piętki.

Film Zanussiego koncentruje się na tragicznych losach więźniów obozu w Auschwitz. W postać o. Maksymiliana wcielił się Edward Żentara. Uciekiniera z Oświęcimia, za którego dziesięciu innych osadzonych poszło na śmierć - zagrał laureat Oskara Christoph Waltz.

Reżyser skupia się nie tylko na osobie św. Maksymiliana, ale także na tajemniczej postaci więźnia, za którego to dziesięciu trafiło do bunkra głodowego. W sumieniu uciekiniera z Auschwitz rozgrywa się wewnętrzna walka. W obrazie Zanussiego śledzimy losy tego człowieka, jego zmagania się z odkrywaną prawdą o ojcu Maksymilianie i świadomością, że za jego akt ucieczki dziesięciu straciło życie, wśród nich przyszły Święty z Niepokalanowa.

Film "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" wraz z książką można nabyć m.in. w Niepokalanowie, sieci sklepów Empik oraz dobrych księgarniach.

o. Marek Wódka OFMConv
rzecznik Roku Kolbiańskiego

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie