MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: ms. AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 5-20 VIII 1940 1


1. Aktem woli raz uczynionym i nie odwołanym. Można też użyć słów, formułki, jak na przykład na dyplomiku.

2. Dobrze jest odnawiać sobie ten akt oddania się Jej, by bardziej żywy był.

3. Chociaż do Niej należymy, jednak w ważniejszych sprawach też dobrze Jej oddać na własność (choć i tak już do Niej należymy) choćby a tylko wezwaniem "Maryja" (300 dni odpustu). W razie trudności też oddać ją Niepokalanej aktem "Maryja" na własność. Niech ją usunie, zostawi, zmiejszy lub powiększy, jak Jej się podoba. Po sprawie też "Maryja", to Ona oczyści, naprawi co złego i złoży z tego od siebie ofiarę Przenajświętszemu Sercu Jezusowemu na własność. Pan Jezus zaś przez zasługi nieskończone swej Krwi Przenajświętszej czyn ten podniesie do wartości nieskończonych; ofiaruje Ojcu Przedwiecznemu jako dar godny nieskończonego Majestatu. Tak czyn ten nasz staje się ofiarą dobrowolną serca naszego i Niepokalanej, i Jezusowego złożoną Bogu w Trójcy Jedynemu.

4. Dobrze też umówić się z Nią, że chociażbyśmy zapomnieli Jej cokolwiek oddać, to samo staranie się wykonania tego dobrze jest już oznaką, że to dla Niej czynimy.

5. Gdy rozproszenia odciągną uwagę, to powrót natychmiastowy, ale spokojny do tego, co się czyni, już niech będzie znakiem, że to dla Niej.

6. Gdy pycha szepcze: "ludzie cię pochwalą", staraj się czynić lepiej jeszcze i to już znak, że dla Niej.

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Zob. Pisma VII, 1169, przyp. 1.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA