MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak. - Druk.: aneks do książki br. Kamila Banaszka: "W rycerskiej służbie", Niepokalanów 1939, 124 (odbitka zecerska).

Niepokalanów, przed 1 IX 1939 1


Br. Albert odznaczał się doskonałym posłuszeństwem.

Pewnego razu przyszedł do mnie, jako swego ojca duchownego, i zwierzył się, że trapi go myśl, by opuścił zakon i oddał się życiu surowszemu niż życie klasztorne. Zważywszy okoliczności nie mogłem dostrzec w tym oznak Woli Bożej i powiedziałem mu otwarcie, że jest to tylko pokusa. Na kolanach wysłuchał odpowiedzi i nigdy już do tej sprawy nie powrócił.

Poświęceniu też swemu nie stawiał granic. Gdy po przeniesieniu "Rycerza" do Grodna czas swój dzielił pomiędzy pracą w zakrystii, kancelarii parafialnej i jeszcze przy wydawnictwie, jako jedyny przy mnie obok redaktora pracownik stały, często do późna wieczorem oddawał się pracy, a nawet zdarzało się, że aby nie dopuścić do opóźnień i do rana pracował.

Przebijała także w nim pokora. Chociaż znał pracę drukarską, to jednak chętnie przyjmował wskazówki. W całej jego postawie i działaniu promieniowała ta piękna cnota.

O. Maksymilian Kolbe


"1" Zob. Pisma VII, 1207, przyp. 1.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA