MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak. - Druk.: "Mugenzai no Seibo no Kishi" 5 (1934) 130-131. Z oryg. japońskiego tłumaczył o. Janusz M. Koza OFMConv.

Mugenzai no Sono, przed majem 1934 1


Wspomnienia o przeszłości przywodzą nam czasem na pamięć cierpienia i różne przeciwności, ale teraz są one powodem radości - bo były konieczne w dążeniu do osiągnięcia szlachetnego celu.

Już po raz piąty oglądam kwiaty wiśni na japońskiej ziemi. Przed czterema laty 24 kwietnia, gdy z dwoma braćmi 2, okrętem "Nagasaki" przybyłem do portu nagasackiego - pytałem się samego a siebie: jak mnie też przyjmą w Japonii? Gdy przybyłem taksówką do kościoła w Oura (który obecnie uznano za pomnik narodowy), duża biała statua Matki Bożej z napisem u dołu "Matka Boska Japonii" zdawała się zapraszać, by wejść do kościoła. Zmęczony byłem chorobą morską, ale gdym zobaczył figurę, zniknęło zmęczenie i z radością wszedłem do kościoła.

Przez tydzień po przybyciu mieszkałem przy kościele w Oura i często patrzyłem na białą figurę Matki Boskiej Japonii. Potem przez rok mieszkałem przy ulicy Minamiyamate nr 10 w domu szpitalnym p. Tanaka, a wreszcie przeprowadziłem się do Mugenzai no Sono na Hongochi. Od tego czasu już cztery lata minęły.

W tym okresie "Seibo no Kishi" prowadził pracę misyjną, pocieszał i pouczał - i za to otrzymaliśmy niezliczone listy dziękczynne od Czytelników. Także wielu Czytelników donosiło, że przez czytanie "Rycerza" znalazło drogę do szczęścia.

Oddalenie od Ojczyzny, brak znajomości języka japońskiego i znaczne różnice klimatu - były powodem wielu przykrości, ale gdyby tylko jedna dusza zdobyła przez to szczęście - wszystkie dotąd zniesione cierpienia i trudności mają wielką wartość.

Bóg jest źródłem szczęścia, a kto się zbliża do Boga - uczestniczy w Jego szczęściu i już w tym życiu kosztuje tego szczęścia. Ale wiele dusz nie zna prawdziwego szczęścia i go nie odczuwa, nie rozumie.

Przed czterema laty, w maju, pierwszy numer "Rycerza" się ukazał - i to już piąty maj. Przed czterema laty "Rycerza" wydrukowano 10 000 egzemplarzy, co roku wzrastał on i obecnie wychodzi 60 000 i rozsyłany jest nie tylko ludziom wewnątrz Japonii, ale i emigrantom daleko za granicą.

Niech wzrasta i kwitnie pod opieką Niepokalanej Matki Chrystusa, a Jej Imię niech będzie coraz bardziej chwalone!

Korube


"1" Zamieszczone w numerze majowym japońskiego RN z 1934 r.

"2" Zeno Żebrowskim i Hilarym Łysakowskim.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA