MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak. - Druk.: RN 5 (1926) 179.

Grodno, przed czerwcem 1926

Z różnych stron otrzymałem zapytanie, co sądzić o modlitwie, która rozchodzi się z rąk do rąk w ten sposób, że pod nią umieszczone jest polecenie, by ją przepisać 10 razy i rozesłać w 10 różnych miejsc. W końcu podana jest groźba dla tych, którzy to wypełnić nie zechcą. Nawet pod jedną z nich znajduje się notatka, że modlitwa ta była przesłana biskupowi.

Otóż przepisywać podobnych modlitw z pogróżkami nie wolno. Jest to bowiem zabobonem i przyczynia się do ośmieszenia naszej św. wiary. Osoby więc szerzące takie bzdury nie mogą być wymówione od grzechu.

Drukowane modlitwy wydawane oddzielnie, jako też zbiory modlitw (książki do nabożeństwa) muszą być zaopatrzone pozwoleniem Biskupa. W razach wątpliwych należy zasięgnąć rady własnego ks. Proboszcza.

O. Maksymilian M-a Kolbe


Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA