MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak. - Druk.: RN 4 (1925) okładka numeru marcowego.

Grodno, przed marcem 1925

"Rycerz Niepokalanej" nie podoba się masonerii i dlatego jedno z większych masońskich pism w Ameryce wyjechało "bohatersko" (i doprawdy głupiutko) na "Kalendarz Rycerza Niepokalanej" 1, miotając przy tym bluźnierstwo przeciw Niepokalanej - znać zaraz głowę piekielnego węża (obszerniej o tym pomówimy w numerze następnym).

Sprawa Niepokalanej idzie jednak wciąż pod Jej przemożną opieką naprzód. Już i nakład 20 000 egz. okazał się niewystarczający; dlatego też nakład obecnego numeru powiększamy do 25 000 egzemplarzy.

Tylko, że nasza poczciwa maszynka drukarska nie może już nadążyć na czas, mimo że dostała już do pomocy drugą mniejszą maszynkę, która odbija okładkę. Tak więc koniecznie potrzeba nam jeszcze jednej i to większej maszyny, po którą jednak nie możemy sięgnąć, bo takie maszyny kosztują od 15 000 zł w górę, a tu w kasie - dług (spowodowany zakupem większej ilości papieru, by taniej go dostać). Lecz w Niepokalanej nadzieja, że postara się już Ona o potrzebne pieniądze.

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Pismo "Ameryka-Echo" zaatakowało artykuł Nowy polski kandydat na świętego - zob. nr 996. Zob. też Pisma I, 84.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA