MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu: AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 17 I 1941

Maryja!

Drogie Dziecko!

Dawno już nie miałem od Ciebie wiadomości. Słyszałem, że nieco trudności i u Was powstało. Ale to być też musi. Na tym świecie pozostanie zawsze wolna wola i nie tylko wolna, ale także słaba. Nic więc dziwnego, że każdemu zdarzą się i słabości. Pośród nawałnic i zewnętrznych, i wewnętrznych trzeba nam dużo, bardzo dużo pokoju. Zabrakło go apostołom, gdy burza na morzu powstała, ale też zrobił im za to Pan Jezus wymówkę, że są małej wiary por. Mt 8,26. - Jeżeli Niepokalanowy i sprawa Milicji Niepokalanej jest Niepokalanej dziełem, bądźmy spokojni, wszelkie burze i zewnętrzne, i wewnętrzne posłużą tylko dla oczyszczenia i wzmocnienia sprawy, jeżeli zaś nie są od Niej, niech się przewrócą; my nie będziemy ich nawet żałować. Ale dotychczasowe doświadczenie, a bardziej jeszcze głos posłuszeństwa wyraźnie wskazują, że jest wszystko dobrze.

Owszem, gdyby to nie było Jej dziełem, diabeł by dał spokój, a że widzi Ją w całej sprawie, to "czyha na piętę Jej". Chociaż zawsze w końcu "Ona zetrze głowę" jego Rdz 3,15.

Dużo więcej pokoju życzę Ci, Drogi Bracie, i wszystkim Braciom.

Pokój z Wami

br. Maksymllian M-a Kolbe 2


"1" Na osobę adresata wskazuje uwaga pismem maszynowym: Dla br. Sergiusza.

"2" Własnoręczny podpis (inicjały).

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA