MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu: AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 2 I 1941

Maryja!

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

I my wszyscy zasyłamy N. O. Prowincjałowi serdeczne życzenia mniej zmartwień i kłopotów, i błogosławieństwa obfitego w tak trudnym kierowania Prowincją w tak wyjątkowych czasach.

Zliczenia za grudzień załączam, maszynkę zabierze wóz, o. Antonin ma się coraz lepiej i o mnie bracia się tak troszczą, że trudno będzie do trumny dobić. "Rycerz" na luty pośpiesznie się gotuje 1, z kalendarza już zrezygnowaliśmy, ale słowa N. O. Prowincjała dodały otuchy i spróbuje się, bo materiał został już zebrany.

Załączam też nieco kłopotów.

1) - Br. ...2 po otrzymaniu listu od rodziców oświadczył, że choć go nie puszczą to i tak pojedzie, bo prawo naturalne itd., okazywał objawy obłąkania, a nawet pewnego szału, bo rzucił się na br. Teofila i nawet uciekł, aż go złapano kilka kilometrów w stronę Warszawy i nazajutrz puściłem go koleją bez legitymacji, ale z papierem na 8 dni z tym, by w Prowincjałacie dalszy czas sobie załatwił.

2) - Br. ...3, któremu śluby skończyły się 8 grudnia, a który ulotnił się przedtem z klasztoru, bez zezwolenia łazi po Warszawie i innych miejscowościach w habicie i zbiera pieniądze. - Przebalotowaliśmy jego niedopuszczenie do ślubów i sprawę przesyłam do zakończenia.

3) - Br. Domosław twierdzi, że br. Emil nie żyje. Kazałem mu spisać racje i - przesyłam. - Czy czas na suffragia? 4

4) - Br. Henryk, i ze łzami i bez, starał się wydostać do rodziny. Jako racje podał, że przyjął pracę i a conto i musi wykonać. Zapewne był w Prowincjałacie, by uzyskać dłuższy termin. Prosił do 15 sierpnia. - Przedtem i inne przyczyny podawał.

5) - Kłopot z br. Brunonem nie ustaje: wciąż niepokoi br. Świętosława.

Za dużo tych kłopotów naraz, ale Niepokalana doda sił do ich znoszenia.

W św. O. Franciszku

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Br. Radogost choruje w lasku i - zbliża się do nieba, niedawno powrócił z Pomorskiego, ma dziury w obydwu płucach. Stan wciąż się pogarsza.


"1" RN na luty 1941 był w przygotowaniu, ale nie ukazał się drukiem. Kalendarz RN na 1941 również się nie ukazał.

"2" Opuszczono imię ze względu na dyskrecję wobec osoby żyjącej.

"3" Opuszczono imię ze względu na dyskrecję wobec osoby żyjącej.

"4" modlitwy za zmarłych

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA