MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Kraków, 22 VIII 1939

Maryja

Drogi Ojcze!

Mówił mi wczoraj o. Julian, że skarżył mu się swego czasu prowincjał kapucyński, iż gdy z jego polecenia sekretarz prowincji rozesłał zawiadomienia do pism, to IKC 1 i "Głos Narodu" 2 zamieściły, a "Mały Dziennik" odpisał, że spóźnionych wiadomości nie zamieszcza. - Proszę polecić o. Marianowi, by zrobił dochodzenie i chciałbym wynik jego zakomunikować o. Julianowi lub przeprosić osobiście o. prowincjała kapucyńskiego.

Co do ogłaszania wyniku naszej kapituły uważam, że lepiej będzie nie robić dużo hałasu w prasie, ale zachować pewną proporcję do podobnych wiadomości dotyczących innych.

O powyższych sprawach już bezpośrednio napisałem o. Marianowi, to nie będzie konieczności piłować.

Nam tu modlitwy dużo potrzeba. Niechaj więc bracia się modlą, a są między nimi dusze bardzo miłujące Boga, bo rzeczywiście w Niepokalanej Go kochają, stąd też mają duży wpływ na Najświętsze Serce Boże.

W Niepokalanej i w św. O. Franciszku

br. Maksymilian M. Kolbe

PS - Powiedziałem N. O. Wizytatorowi 3, że mamy księgę kasową, o której pisał w uwagach wizytacyjnych, i że więc było tu tylko nieporozumienie, że on jej nie widział.

Tak samo mówiłem, że N. O. Prowincjał pozwolił przyjmować po 16 latach życia po swej wizytacji, i o nakazie, by po 17 latach przyjmowano. - Odrzekł, że szkoda, iż to nie było napisane w księdze.

O. Antoninowi serdeczne pozdrowienia.


"1" Zob. Pisma OMK I, 102 przyp. 2.

"2" "Głos Narodu" - zob. Pisma OMK I, 102 przyp. 7.

"3" o. Wincentemu Boruniowi.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA