MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps Archiwum Prowincji OO. Franciszkanów (OFMConv) w Tokio. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów. / Telefony: Teresin koło Sochaczewa nr 13, / Błonie nr 88. - Fotokop.: AN.

Niepokalanów, 18 III 1939

Maryja!

Kochany i Drogi Ojcze Gwardianie!

Przepraszam, że tak rzadko i mało pisuję, ale i czas niewiele.

Może by dobrze było, żeby bracia nie przesyłali wprost do nas czy gdzie indziej swoich zapotrzebowań, ale zwracali się z nimi do Ojca, a Ojciec dałby na tych kartkach jakiś znak swego potwierdzenia, żebyśmy wiedzieli, że to już Ojciec widział i aprobował.

Co do groszy, to chciałbym wiedzieć, ile obecnie potrzeba na pokrycie wydatków bieżących w przeciągu miesiąca i ile daje Japonia, żebyśmy mieli pewną orientację co do Waszych potrzeb. Tym bardziej to się przyda, że i o Indiach i może innych placówkach pomału pomyśleć będzie trzeba.

Pisał mi N. O. Prowincjał 1, że lepiej zastał w Nagasaki, aniżeli z listów się spodziewał. - Dzięki Niepokalanej.

Spodziewam się, że nowi ojcowie 2 wydatnie zasilą placówkę, bo i młodzi, i zdolni, i przede wszystkim dobrego ducha. Niech im Niepokalana błogosławi, by pokochali ten lud i pracę.

U nas, dzięki Niepokalanej, sprawy się rozwijają coraz bardziej. Nie brak też niebezpieczeństw z zewnątrz i nie jest wykluczona wojna. Ale wszystko w ręku Bożym i na pewno wszystko na większe tylko dobro Niepokalana dopuści.

Z prośbą o "memento"

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Serdeczne pozdrowienia wszystkim ojcom, braciom i internistom.

Dopisek Załączam odpowiedzi na listy braci.


"1" o. Anzelm Kubit, wizytujący placówkę misyjną w Nagasaki.

"2" ojcowie: Donat Gościński i Janusz Koza.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA