MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps Archiwum Prowincji OO. Franciszkanów (OFMConv) w Tokio. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. Franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów. / Telefony: Teresin koło Sochaczewa nr 13, / Błonie nr 88. - Fotokop.: AN.

Niepokalanów, 10 XI 1938

Maryja!

Drogie Dziecko! Otrzymaliście już telegram, który wysłałem z Krakowa, że N. O. Prowincjał 2 do Was się wybiera. Więc wszystkie bolączki załatwi na miejscu.

Co do br. Wiktora, to bynajmniej on się nie "podlizywuje". Jest to bardzo gorliwa dusza. Oby jak najwięcej takich. Należy do długiej listy tych, co się na misje zgłosili, a jedzie, bo go sam wybrałem. Potem dopiero powiedział mi od jak dawna modli się o łaskę pojechania na misje. Powtarzam, że bardzo gorliwa to dusza.

Smutno mi, że duch osłabł, ale mam nadzieję, że po przyjeździe nowych sił i wizytacji N. O. Prowincjała nowe życie Niepokalana wleje w dusze dobrej woli. Jeżeli zaś kto by nie miał woli dobrej, to na to nie ma lekarstwa. Nawet Pan Bóg nie gwałci wolności woli. Tylko ci, co chcą, się zbawią i uświęcą.

W Niepokalanej

br. Maksymilian


"1" Na osobę adresata wskazuje napis odręczny OMK na górze listu: br. Kasjan.

"2" o. Anzelm Kubit

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA