MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. Franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów. / Telefony: Teresin koło Sochaczewa nr 13 / Błonie nr 88.

Niepokalanów, 29 IX 1938

Maryja

Kochana Mamo!

Śp. Jan Ogrodziński już zapisany do Związku Mszalnego.

W Krakowie w tej chwili nie mam okazji być, ale w przeciągu miesiąca myślę, że się sprawy dla Prowincjałatu uzbierają. Obecnie na dzień św. O. Franciszka N. O. Prowincjał wybiera się sam do Niepokalanowa na 50-lecie kapłaństwa jednego z naszych ojców 1, to i sprawy pozałatwia.

W Grodnie byłem nie tak dawno przez kilka godzin. Dowiedziałem się, że Franuś jest intendentem w Szpitalu Miejskim. Udałem się tam, ale go nie zastałem. Pisała też Irka, żeby Franusiowi "Rycerza" posyłać, że go ojciec matki odnalazł i że jest właśnie tym intendentem. Pisała do Administracji "Rycerza".

Mieliśmy niedawno pogrzeb jednego z ojców 2.

Kończę z prośbą o modlitwę, bym nie dał rady bruździć Niepokalanej.

Wdzięczny syn

O. Maksymilian M-a Kolbe

Dopisek Wszystkim Przewielebnym Matkom serdeczne pozdrowienia z prośbą o modlitwę.


"1" o. Szymona Łasia - zob. Pisma OMK IV, 713.

"2" o. Piotr Wanatowicz zmarł 21 IX 1938 w Niepokalanowie i został pochowany 23 IX 1938 na cmentarza parafialnym w Pawłowicach.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA