MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. Franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów. / Telefony: Teresin koło Sochaczewa nr 13 / Błonie nr 88
Druk.: fragment "Gość Niedzielny" 26 (1957) 204.

Niepokalanów, 20 IX 1938

Maryja

Drogie Dziecko

Nie trap się kłopotami duchowymi, bo bez walki nie ma zwycięstwa i nagrody, ale nie trać pokoju. Spokojnie polecaj się Niepokalanej i staraj się zająć myśl czymś innym, choćby obojętnym jak np. liczenie gwoździ w ścianie czy coś podobne. - Dużo pokoju i pogody ducha.

Co do wyjazdu do domu, to jak tylko lekarz uzna to za możliwe, to można będzie to zrobić. Br. Witold mówił, że jeszcze kilka odm potrzeba. Z początkiem więc października chyba będzie można.

Serdeczne pozdrowienia też br. Cyrylowi.

Jak będę mógł, to Was obydwóch odwiedzę.

Niech Wam, Drogie Dzieci, Niepokalana błogosławi.

br. Maksymilian M-a Kolbe


Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA