MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu: AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 21 VI 1938

Maryja!

Drogie Dziecko,

Za list Twój z dnia 17 bm. odpowiadam wedle pytań:

1. Zwolnienie z jednego zakonu przed ślubami wiecznymi nie przesądza sprawy przyjęcia do innego zakonu.

2. Przeszkoda, to jest oznaki niewystarczające powołania do jednego zakonu, też nie jest tym samym przeszkodą wstąpienia gdzie indziej.

3. Zaświadczenie już zostało wydane.

4. Trudno określić z pewnością, czy kto ma na ogół zdolność do życia zakonnego. Można jednak o tym wnosić z wewnętrznego przekonania, że posłuszeństwo zakonne jest naprawdę wolą Bożą i z ukochania tego posłuszeństwa w życiu praktycznym. Podobnie i wysokie cenienie sobie i szczere pragnienie praktykowania dwóch następnych ślubów może poświadczyć na ogół o zakonnym powołaniu.

5. Uważałbym, że lepiej będzie w obecnym stanie wykorzystać to wszystko, co się uzyskało duchowo w zakonie, już w życiu świeckim, gdyż trudno zapewnić, że znowu po dłuższym okresie próbnym podobna odmowa się nie powtórzy.

Rzeczy były wysłane do Turka i po zwrocie i otrzymaniu adresu w liście natychmiast skierowane zostały na Łódź 1.

Nie ustawaj tylko miłować Niepokalanej i dusz a bliźnich do Jej miłości zapalać, a Ona przeprowadzi Cię szczęśliwie poprzez życie.

Polecam Niepokalanej.

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Odtąd do końca listu rękopis.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA