MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu: AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 1 IV 1938


Przekład polski

Jezus Maryja Józef Franciszek

Drogi Ojcze,

Dowiedziałem się, że Ojciec znajduje się w Anglii jako Komisarz Generalny 1. Zasyłam wiele życzeń. Miejmy nadzieję, że na tej ziemi Duns Szkota na nowo rozkwitnie nasz Zakon, nawet lepiej niż dawniej, za pośrednictwem Niepokalanej, Ideału tego wielkiego franciszkanina.

W ubiegłym roku upłynęło 20 lat od założenia Pobożnego Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej, a 10 lat od założenia Niepokalanowa. Z tej okazji odbyły się uroczystości i zadecydowaliśmy, że przygotujemy 25-lecie, starając się o podwojenie corocznie ilości członków 2. Dlatego przesyłam Ojcu trochę materiałów do wykorzystania, również do druku, jeżeli Ojciec będzie miał sposobność.

Słyszałem, że Ojciec potrzebuje braci zakonnych. Mam ich tu kilku, którzy przygotowują się do misji i byłoby dobrze, gdyby zaznajomili się trochę z językiem angielskim. Nie wiem, czy można by coś w tym względzie zrobić 3.

Jak wygląda sprawa nawracania protestantów? Prasa podaje, że co roku wielu Anglików przechodzi na religię katolicką.

Tymczasem przesyłam wiele pozdrowień i życzeń.

Módlmy się nawzajem.

W Św. O. Franciszku

br. Maksymilian Kolbe

PS - Proszę mi napisać - jeżeli Ojciec zechce - co można by zrobić w Anglii dla sprawy Niepokalanej i Jej Rycerstwa.


"1" O. Cuthbert Dittmeier z prow. Niepokalanego Poczęcia NMP (USA), kolega OMK ze studiów w Rzymie na Gregorianum (1912-1915), został w 1936 komisarzem komisariatu Anglii, powierzonego prowincji amerykańskiej.

"2" Zob. Pisma OMK IV, 680.

"3" Wyjazd do Anglii braci, kandydatów na misje, nie doszedł do skutku.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA