MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu: AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Niepokalanów, 4 XI 1937

Maryja!

Drogie soje Dzieci,

Już zapewne się oziębiło i wieczorami bywa dość chłodno w Nagasaki 1.

Niech Niepokalana Wam wynagrodzi za modlitwy zanoszone za mnie w dniu imienin i sprawi, byście wiernie wytrwali do śmierci w Jej służbie.

Dzięki też Niepokalanej, że liczba Wasza wzrosła już do 42, jak widzę z Waszych podpisów na liście. Słyszałem też, że kochacie Niepokalaną, jesteście dobrzy, staracie się uczyć gorliwie; słowem jesteście prawdziwymi Japończykami i cieszę się z tego bardzo.

Ale wiecie, ilu to ludzi jeszcze na świecie nie zna Boga, nie zna Niepokalanej i dlatego nawet nieraz pytają, po co żyją na tym świecie. Brak im szczęścia, zwłaszcza w trudnościach życia i cierpieniach. Nie wiedzą, że celem człowieka to Pan Bóg, że wszystko na tym świecie to tylko środek, by pozyskać Boga w wieczności, w niebie. Nie wiedzą, że Pośredniczką wszelkich łask, Matką duchową wszystkich ludzi to Maryja Niepokalana. Że do Niej uciekając się, Ją miłując, najłatwiej i najprędzej do Boga się zbliżą.

Pracy więc jeszcze wiele przed Wami, by na ziemiach wielkiej Azji dać poznać Boga przez Niepokalaną i przychylić ludziom nieba.

Bądźcie więc największymi miłośnikami Ojczyzny i Cesarza i zdążajcie do ojczyzny niebieskiej, pociągając za sobą wiele, wiele dusz do Niepokalanej, a przez Nią do Boga.

Sayonara! 2

O. Maksymilian Kolbe 3


"1" OMK. pisząc list, starał się zbliżyć do mentalności Japończyków i przyjętych przez nich zwyczajów w pisaniu, listów.

"2" czyli: Do widzenia! Wyraz (japoński) napisany własnoręcznie.

"3" Własnoręczny podpis (inicjały).

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA