MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Zob.: W krainę myśli 1952, 656-657

Niepokalanów, 10 VIII 1937 1

Maryja!

Mój Drogi,

Z listu Twego widzę, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, co to znaczy nie dochować złożonych ślubów. Czy za coś podobnego będzie Ci Pan Bóg błogosławił albo Twojej rodzinie?

I chciałbyś, żebym Ci jeszcze do tego dopomagał!?... Być może, że obecne zajęcie Cię rozprasza, to możesz dostać inne mniej wymagające wytężenia uwagi, abyś mógł łatwiej wejść w siebie i zrozumieć, że złą obrałeś drogę.

Słyszałem, że podobno już w chwili składania ślubów myślałeś o zrobieniu tego, co teras zamierzasz, gdyby tak było, to dużą krzywdę byłbyś wyrządził sprawie Niepokalanej, bo kto inny z prawdziwą gorliwością, będąc na Twoim miejscu, byłby się jak i Ty teraz wyszkolił 2 i mógł być bardziej pożyteczny, a teraz trzeba drugiego od początku wprawiać.

Zwolnienia ze ślubów nie może dać ani Prowincjał, ani Generał, ale tylko Ojciec św. i jeszcze pytanie, jak to wszystko będzie wyglądać na sądzie Bożym, jeżeliś powołanie miał, ale je zatracił przez brak gorliwości w modlitwie i zajmowanie się sprawami rodzinnymi.

Uważaj, byś w ostatniej godzinie, w chwili śmierci konając, gorzko nie żałował niedochowania złożonego ślubu.

Jeżeli o człowieku, który nie dochowuje przyrzeczenia drugiemu człowiekowi, mówi się, że jest bez charakteru, a nawet - jeżeli chodzi o rzecz ważniejszą - że jest nikczemny i podły, cóż powiedzieć o tym, który już nie proste przyrzeczenie, ale ślub i to złożony Panu Bogu, łamie?...

Pomyśl o tym wszystkim poważnie, tak w obliczu śmierci.

Polecani Cię opiece Niepokalanej. Módl się do Niej gorąco, by Ci otworzyła oczy i dodała sił.

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Dane zaczerpnięte z dopisku sekretarza na nie istniejącej już dziś kopii kalkowej maszynopisu (br. rnold Wędrowski).

"2" Br. N.N., którego nazwisko pomijamy ze względów zrozumiałych, w klasztorze wyuczył się zawodu elektrotechnika.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA