MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg: brak
Kop. kalk. .maszynopisu: AN. Jedna karta. jednostr. zapis.

Niepokalanów, 21 IV 1937

Maryja

Mój Drogi,

Co do powodu zwolnienia, to chyba odczuwasz sam, że zachowanie ślubów nie było Ci łatwe. Taki na przykład wyjazd bez pozwolenia do domu był bez wątpienia przełamaniem posłuszeństwa zbyt daleko już posuniętym, a zdobycie groszy na bilet jaskrawo kłóciło się ze ślubem ubóstwa. A słyszałem, że i trzeci ślub też nie był zupełnie nietknięty.

A przecież wyłamanie się chociażby tylko spod jednego ślubu już nie zgadza się zupełnie z zakonnością.

Zamiast więc być obowiązanym do ślubów i nie zachowywać ich wiernie, lepiej jest bez wątpienia być zwolnionym z tego obowiązku. Dlatego też dla dobra Twej własnej duszy zostałeś z Zakonu zwolniony.

Trzymaj się tylko Niepokalanej, serdecznie do Niej się uciekaj w każdej trudności, a zobaczysz, że Ona przyprowadzi Cię do śmierci szczęśliwej, co jedynie jest celem naszego życia.

Odwagi więc i staraj się co dzień bardziej być prawdziwym Niepokalanej rycerzem poświęcającym się dla Niej bez granic.

O. Maksymilian Kolbe 2


"1" Byłego brata Ursyna - zob. Pisma OMK IV 616617.

"2" własnoręczny podpis (inicjały)

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA