MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps Archiwum Prowincji OO. Franciszkanów (OFMConv) w Tokio. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Wydawnictwa "Milicji Niepokalanej" / "Rycerz Niepokalanej", "Rycerzyk Niepokalanej", "Mały Dziennik" / Administracja: OO. Franciszkanie, Niepokalanów, poczta Teresin koło Sochaczewa (Warszawskie) Telegramy: Rycerz Teresin Sochaczewski, Dziennik Teresin Sochaczewski. Telefony: ogólny Teresin Sochaczewski nr 10, redakcyjny Teresin Sochaczewski 13. - Fotokop.: AN.

Niepokalanów, 11 XI 1936

Maryja

Drogie Dziecko!

Nieco odpowiedzi na list z 24 IX.

1. - Bądź spokojny na zawsze, że Niepokalana jest zadowolona z Ciebie.

2. - Dopokąd zupełnie nie wyzdrowiejesz pod każdym względem, to owo "dogadzanie sobie" możesz spokojnie praktykować. A teraz zdrowym nie jesteś i nieprędko będziesz. Jest to sprawa długich lat.

3. - To, że inny mógłby lepiej kierować, nie jest racją do proszenia o zwolnienie z kierowania. Najlepiej zdać się na Wolę Niepokalanej bezgranicznie. Niech Ona sama przenosi, gdzie chce. Gdyby co szkodziło zdrowiu - to można to powiedzieć, że szkodzi i zdać się na wolę Przełożonych.

4. - Drogie dziecko, możesz zawsze śmiało pisać mi wszystko nie krepując się tym, że mam dużo zajęć. Bądź zupełnie swobodny w tym względzie.

Na razie kończę, bo już po dziesiątej wieczór. A pomódl się czasem za mnie, bym Niepokalanej nie bruździł.

br. Maksymilian


Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA