MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps Archiwum Komisariatu OO. Franciszkanów (OFMConv) w Tokio. Jedna karta jednostr. zapis. - Fotokop.: AN.

Na okręcie do Europy, 11 IV 1933

Maryja

Wielmożny Panie

Na propozycję wstąpienia do "Polskiego Koła Wschodnioznawczego" a w Harbinie 1, nadesłaną mi łaskawie do Nagasaki niniejszym pragnę odpowiedzieć.

Co prawda z dużym to opóźnieniem, ale okoliczności obecne są tak nienormalne, że nieraz i lepiej poczekać na okoliczności przychylniejsze.

Myślałem, że jadąc do Polski (na niedługi zresztą czas) wstąpię do Harbinu, ale z powodu niedostatecznego bezpieczeństwa na linii kolejowej obrałem drogę morską. Piszę więc ze statku włoskiego "Conte Rosso" jeszcze przy ujściu rzeki Jangcy-ciangu.

Chętnie daję swe imię do umieszczenia na liście członków, chociaż nie wiem, czy będę mógł dostatecznie współdziałać w osiągnięciu celu Stowarzyszenia z powodu bardzo licznych zajęć na misjach.

O naszej działalności w Japonii zamieszcza sporo polski "Rycerz Niepokalanej", chociaż co prawda jego szczupłe ramy nie są w stanie zamieścić obszernego materiału, który listownie stąd idzie do redakcji.

Po powrocie do Japonii (prawdopodobnie w sierpniu) może coś prześlę.

Z głębokim szacunkiem

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Polskie Koło Wschodnioznawcze zostało założone przez inż. Kazimierza Grochowskiego w Harbinie.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA