MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Dwie karty jednostr. zapis. Odpis z oryginału sporządził w 1960 br. Arnold Wędrowski.

Nagasaki, 3 III 1933 1

Nagasaki, 3 III 1933 1

Maryja!

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

Wczoraj po badaniu u o. Konstantego, przyszedł do mnie br. Celestyn, obawiając się, że może wyniknąć z tego badania przeszkoda do ślubów. Powiedziałem mu, by się nie trapił, ale sam napisał list do N. O. Prowincjała, a ja jeszcze dopiszę. Tak też i uczynił.

Poczciwa to dusza z kościami, jak zresztą widać z listu, ale praca w administracji (kierowanie obcojęzyczną administracją) przemęczyła go; dlatego nie był w stanie pracować tam i dałem mu "wakacje", tj. pracę w drukarni, by umysł odpoczął, co też zaraz odbiło się dodatnio na zdrowiu. Zresztą dla Niepokalanej pracując osłabił siły, więc uspokajam go, by nie troszczył się, że i tak śluby dostanie.

br. Maksymilian M-a


"1" Dane z listu br. Celestyna Moszyńskiego z 3 III 1933, do którego to listu tutaj dopisek OMK.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA