MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.
Druk.: ze znacznymi zmianami RN 11(1932) 339

Kolombo, 2 VII 1932

Maryja!

Drodzy Ojcowie i Bracia, i Interniści!

Znowu z wyspy Cejlonu, piszę, ale już w drodze powrotnej z Indii. "Jak" Niepokalana całą sprawą pokierowała opisałem szczegółowiej dziś w liście do N. O. Prowincjała i on zapewne nie omieszka wytłumaczyć bliżej znaczenia telegramu wysłanego w Ernakulam 1. Po prostu jawna tu ręka św. Teresy od Dziec. Jezus i po dosłownym spuszczeniu róży czy kwiatu do niej podobnego - jednego z wielu, którymi była przystrojona podstawa figury na korytarzu pałacu arcybiskupiego w Ernakulam - pierzchły dziwnie wszystkie piętrzące się trudnością tak wielkie, że już straciłem całkiem nadzieję. - I teraz - dzięki Niepokalanej - i teren (ogród), i dom (wystarczający zupełnie na początek), i kaplica spora czekają na objęcie. To wszystko daje nam arcybiskup do użytku, bo powiedziałem, że nie chcemy własności.

Kończę, bo dzień Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny już się ma ku końcowi, a jak zaznaczyłem, obszerniej napisałem N. O. Prowincjałowi.

Pojutrze o szóstej wieczór znowu wsiadam na okręt, by po 18-dniowej podróży wylądować w Szanghaju w Chinach, a stąd japońskim "rapid-ekpress"em" popłynąć wprost do Nagasaki.

Módlmy się teraz, by Niepokalana raczyła pokierować sprawą załatwienia formalności prawnych i objęcia tej nowej swej placówki, Niepokalanowa indyjskiego czyli Amalam. Jest tu w Indiach wiele języków. W Malabarze mówią osobnym językiem malabarskim "malayalem". Przesyłam równocześnie gramatykę tego języka dla tych, co pojadą tam i albumik z tamtych okolic, i nieco fotografii.

Kto będzie miał pojechać, musi tęgo się zabrać do języka angielskiego, bo tu bardzo potrzebny. - Konieczny.

Na razie kończę z prośbą o modlitwę

Wasz
br. Maksymilian M-a Kolbe

PS Z daleka... z daleka... zaczyna prześwitywać Niepokalanów chiński. - Cześć za wszystko Niepokalanej. Niech Ona wszystkim kieruje.


"1" Zob. Pisma OMK II, 395.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA