MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.
Druk.: z dużymi opuszczeniami RN 11(1932) 338.

Znowu na morzu, pomiędzy półwyspem Malakka, z którego na horyzoncie widać przerywane to sine dalekie góry, to pasemka ziemi nieco ponad wodą, 14 VI 1932.

Maryja!

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

Piszę w dniach różnych, ale że listy pójdą tą samą drogą i z nie większą szybkością zwalą się one naraz, i nawet ich nie nadaję.

Dziś wyjechał statek z Singapuru, a gdym brał się do pisania po tylu myślach, sprzecznych nawet, co chodzą po głowie, przyszła i myśl: "po co właściwie piszesz te bezsensowne majaczenia". Ale N. O. Prowincjał wyrozumie i zresztą przedtem pisywać kazał: i prosiłem już wyraźnie, by N. O. Prowincjał nie zwracał uwagi na mą wolę: więc mogę spokojnie "bazgrać" nie obawiając się, by przez to nie wypaść z ręki Niepokalanej czyli św. Posłuszeństwa.

Niepokalana doprawdy mnie aż pieści; bo w Singapurze, gdzie dla zdrowia były najgorsze warunki, bo klimat najgorętszy, a okręt stoi 2 dni (więc spanie na nim niemożliwe), Niepokalana sprawiła, że "z rąk do rąk" dowieziono mnie do "prokury Kongregacji Niepokalanego Serca Maryi". Czyli Niepokalana przytuliła mnie w domu swego Niepokalanego Serca. I doprawdy wszelkie wygody i tak życzliwa gościnność, żem tylko podreperował jeszcze silnie swoje siły. I to wszystko za "Zdrowaś Maryjo". Z odświeżonymi więc siłami ruszam w dalszą drogę. Co mnie czeka, a raczej jak pójdzie sprawa w Indiach, tak nie wiem, a tak nieraz chciałbym zgadnąć, przewidzieć; to czarno, to jasno rzecz się przedstawia, ale zostawiam już całą sprawę Niepokalanej i spokojnie postaram się dać Jej kierować sprawami.

2 VII a. List ten dawno pisany, ale go też załączam; dodam, że na Oceanie Indyjskim pomiędzy Singapurem i Kolombo burza nami długo i silnie miotała - ale i to dla Niepokalanej 1.

O. Maksymilian M-a Kolbe

"1" 2 VII OMK był w Kolombo (w drodze powrotnej z Indii do Japonii).

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA