MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Zob.: W krainę myśli 1952, 539

Morze Chińskie między Hongkongiem i Singapurem, 9 VI 1932

Maryja!

Moi Drodzy Bracia!

Wczoraj opisałem Niepokalanowowi polskiemu, jak to było w Hongkongu. Jak ks. Wieczorek przyszedł do statku na spotkanie, jak pooprowadzał wszędzie, jak nie zapomniał nawet pokazać numerów konta PKO, na które zbiera ofiary. Jednak z polską gościnnością sam tramwaje i barki płacił, a nawet 4 listy sam podjął się po hongkongsku (nie miałem tutejszych pieniędzy) ofrankować. Do wiadomości podać muszę, jak to potem odkryłem, że wystarczy na okręcie dać "administracji" list i opłacić w walucie japońskiej, by już list w dalszym ciągu miał opiekę zapewnioną. "Rycerz" polski to dokładnie opowie 1.

Cześć Niepokalanej za wszystko! Wyraźnie czuję na sobie Jej szczególną opiekę. Gdy na przykład z powodu postoju okrętu w Hongkongu i stąd braku przewiewu było tak gorąco, że poczciwi emigranci spać nie mogli, ja, mimo że nie znałem dobrze adresu i na niepewne pchnąłem telegram, spokojnie przespałem noc u Salezjanów i Mszę św. "przytomnie" odprawiłem. A było to nawet konieczne, bo płuca a już tak bolały, że obawiałem się poważnie krwotoku. - Ale Niepokalana tym razem jeszcze nie chciała.

Ja piszę, ale co się u Was dzieje słyszeć nie mogę, bo okręt ciągle w dal unosi, ale oczekuję listów w Ernakulam.

Nie przestawajcie polecać całej sprawy Niepokalanej. Gdy ten list czytać (i słuchać) będziecie, może ważna decydująca będzie chwila dla Niepokalanowa indyjskiego. Niech jednak przede wszystkim dzieje się zawsze i we wszystkim wola Niepokalanej.

Wasz
br. Maksymilian M-a Kolbe

"1" Zob. RN 11 (1932) 336-339, art. pt. "Niepokalanów" i "Rycerz Niepokalanej w Indiach".

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA