MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Mugenzai"Seibo no Seil Furanshisuko Kai / Mugenzai no Sono / Hongochi, Nagasaki / Japan. Asia.

Mugenzai no Sono, 6 IV 1932

Maryja!

Drogi Ojcze!

Tak list 1 zaklajstrowałem, że trudno go rozerwać, by zapomniany dopisek wcisnąć. Więc osobno kreślę.

I mnie wśród trudności energii brak. I teraz mam ciężki krzyż. Br. Ludwik wydalony z seminarium nie może się zdecydować na powrót a, ale koniecznie chce jechać aż do Argentyny 2. Jużem się jednak uspokoił - dzięki Niepokalanej. - Przy tej okazji przyszła mi myśl, że osłabienie energii w tym wypadku jest podstępem szatana, dlatego staram się przy pomocy Niepokalanej - choć własna słabość tęgo bruździ - utrzymać równowagę i nie pozwolić sobie na zamieszanie i nadwerężenie zdrowia ze zmartwienia. I Niepokalana sprawą kieruje.

Co do ogłoszenia przyjęciowego w "Rycerzu" powiem szczerze, że trzeba by bardziej podkreślić pojęcia: "poświęcenie się Niepokalanej", "oddanie się Niepokalanej bezgraniczne" itp. - tak mi się zdaje, bo Niepokalanów to rzecz Niepokalanej, i przez Nią, i w Niej rzecz Boża 3.

Co do nowego Niepokalanowa, ponieważ N. O. Prowincjał czyli Niepokalana przez jego usta raczyła objawić, że po przyjeździe o. Konstantego można rozglądnąć się za nowym Niepokalanowem 4, więc boję się to czynić prędzej, bym czasem się nie pomylił. W każdym razie czyniłbym źle uprzedzając Jej Wolę. Więc: "nic teraz nie wiem" - "nani mo b wakarimasen" - jakby to było po japońsku.

Cześć Niepokalanej za wszystko.

Prosimy bardzo o modlitwę, byśmy nie dali rady Niepokalanej przeszkadzać.

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Ze 4 jeszcze schematyzmy, gdyby tak można było, to by się może przydały. (Jednak wpakowałem jeszcze do listu).


"1" Ostatni zachowany list do o. Floriana Koziury nosi datę 13 III 1932 (Pisma OMK II, 357). Tu pewnie chodzi o list z późniejszą datą, który zaginął - lub również nie zachowany list urzędowego sekretarza (kronikarza) Mugenzai no Sono.

"2" Zob. Pisma OMK II, 362-364.

"3" Uwagi pod adresem kwietniowego numeru RN 11(1932) 116 - zob. Pisma OM II, 365.

"4" Zob. Pisma OMK II, 362.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA