MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Nagasaki, 31 III 1932

Maryja

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

Dosyłam jeszcze jeden list, który otrzymałem dzisiaj od rektora Seminarium w sprawie br. Ludwika 1.On przyjechał tu wczoraj. Sam nie zabieram się tu do rozsądzania tej sprawy; boję się bowiem, by nie było jeszcze gorzej, ale wobec tego ostatniego listu uważam wysłanie go za rzecz bardzo pilną dla jego duszy, dlatego nie oczekując nadejścia telegramu odwoławczego zaczynam zaraz przygotowania do wyjazdu. By czasem dla oka nie zaczęły się Komunie św. bez uporządkowania sumienia, a przynajmniej, by te możliwości były jak najmniejsze. Telegraficznie nie da się wyłuszczyć przyczyn więc nie mogę bardziej sprawy przyspieszyć; wprost nie wiem, co począć wobec tego ostatniego listu, by nie mnożyć złego. Spodziewam się, że do ukończenia przygotowania wiz telegram odwołujący od N. O. Prowincjała w odpowiedzi na mój poprzedni list nadejdzie. - Niech się dzieje Wola Niepokalanej.

Kończę, by zaraz wysłać.

W św. O. Franciszku niegodny

br. Maksymilian M-a Kolbe

"1" Zob. Pisma OMK II, 362.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA