MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. jednostr. zapis. z ilustr. i nadr.: The Long Stone Steps of Suwa Shrine Nagasaki. Objaśnienie OMK: Świątynia szyntoistyczna.

Nagasaki, 18 I 1932

Maryja!

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

Naprędce kreślę te kilka słów; co do br. Mieczysława, to kazałem mu odprawić nowennę do św. Teresy od Dziec. Jezus, patronki wszystkich misji. W międzyczasie wczoraj bez ponownego badania przychodzi wiadomość, że lekarze naradziwszy się ustalili, że operacja jest zbyteczna. Cześć Niepokalanej.

U nas Niepokalana silnie działa. Wczoraj dwie panie poganki, dostawszy "Rycerza" przyszły złożyć ofiarę; mówiły, że im się podoba i zaczęły się zapoznawać z religią katolicką. Za tydzień znowu przyjdą.

W ostatnich dniach chłopiec 1, który przed rokiem do nas chadzał i już miał zacząć naukę katechizmu, ale mu rodzice zabronili do nas zaglądać, przyprowadził, po całorocznym naleganiu i ojca, który ciekawy dlaczego synowi podoba się tak katolicyzm, wziął się sam do badania i już sądzi, że syn ma słuszność. - Cześć Niepokalanej

Benedicite

br. Maksymilian

"1" Tatsuo Tanizaki, ochrzczony w 1933, otrzymał imię Jan. W Wielką Sobotę 31 III 1934 został ochrzczony jego ojciec, który otrzymał imię Franciszek.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA