MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Mugenzai no Sono, przed 5 I 1932 1

PS 2 Dziś kupujemy maszynę drukarską, arkuszówkę; będzie kosztować może 3.000 do 4.000 złotych nowa. Stosunkowo bardzo tanio.

Otrzymaliśmy i za listopad 200 dolarów i za grudzień 300. Po porównaniu rachunków z listopada tęgo to stopniało, a już rachunek z Seminarium z Tokio na 266 jenów ze senami do Nowego Roku to już w przerażenie wprawił. Lecz mimo wszystko kupić kazałem br. Zenonowi w Osace maszynę, bo drukując na naszej półarkuszówce po 8 stron i przedłużamy samo drukowanie, i nadrabiamy tego przy falcowaniu i wkładaniu potem arkusza 16 str. w półarkusz 8 str., a nas tu tak mało. Więc by trochę umożliwić rozwój i ułatwić pracę, Seminarium może na raty zadowolę, ale mimo to gdyby można było jeszcze coś pchnąć?... Oczywiście licząc się z trudnościami Niepokalanowa nie będę sprawiał niespodzianek, lecz uprzednio (jak dotąd) zapytam czy można? Tak się zacieśniam - wszystko w ramach miesięcznych rat; gdyby tak listopadowa nie była schudła! - Zresztą Niepokalana sama pomyśli i powie jak.

Już 5 I, a ja jeszcze przetrzymuję list. Więc już ślę.

Z prośbą o modlitwę, byśmy Niepokalanej nie bruździli. -

Br. Zeno pisze z Osaki, że jeszcze nie kupił i podaje ceny trochę i słone, ale kupi się na raty. W granicach miesięcznych kwot, będziemy się starali. Gdyby coś ponad, to jeszcze lepiej, ale niekonieczne bezwzględnie.

O. Maksymilian M-a Kolbe

"1" Dane zaczerpnięte z listu OMK.

"2" Dopisek do listu br. kleryka Mieczysława Mirochny z 28 XII 1931.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA