MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Mugenzai no Sono, 3 VIII 1931 1

PS 2 - Wszystkim pozdrowienia z prośbą o współpracę modlitwą i znoszeniem krzyżyków i gorliwym spełnianiem obowiązków.

Chciałbym - o ile możliwe - wiedzieć przybliżony termin wysyłki groszy miesięcznych, by regulować się w zobowiązaniach. Zapewne br. Kamil pomylił się, gdy pisał, że ostatnie 300 dolarów to dodatek nadzwyczajny, że więc lipcowe 300 jedzie jeszcze, bo gdyby tak było, to byśmy od razu stanęli na silniejsze nogi, ale niech będzie Wola Niepokalanej we wszystkim.

Jak tylko otrząśniemy się z grubsza z długów, zaraz ogrodzimy choć część placu, by baby nam nie właziły do chałupy, polepszymy papier na "Rycerza", bo poganie na lepszym drukują, a Japończycy czuli są na piękno. No i taki rowerek z pudłem na rozwożenie "Rycerza" i rozdawanie poganom itd., lid.

A nakład, któryśmy zacisnęli do tego co prawie konieczne na pocztę, tj. do 20.000, znowu rozwinie się do 30.000 i wyżej. - Niepokalana zna trudności i swojego Niepokalanowa, i swojego Mugenzai no Sono i kieruje najlepiej.

O. Maksymilian M-a Kolbe

"1" Dane z listu br. kleryka Aleksego Tabaki.

"2" Dopisek do listu br. kleryka Aleksego Tabaki.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA