MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: ms AN. Kartka poczt. jednostr. zapis.

Mugenzai no Sono a, 14 VII 1931

Drogi Ojcze!

Cześć Niepokalanej, dziś otrzymaliśmy 300 dolarów, ale żebyście wiedzieli, ile tu kłopotu z wydostaniem pieniędzy, jeżeli nie zaadresowane imiennie!... Dziś powiedzieli, że to już ostatni raz tak wydają. Prawda że to owe jaskółki, co to przedwcześnie "śpiewały" o moim przyjeździe 1, wszystkiemu winny. - Jak tam wypadło tegoroczne półżniwko półroczne? 2

Kogo by z braci można zabrać? Ale z gotowych nawet na śmierć dla Niepokalanej bo inaczej szkoda pieniędzy na bilet. Tu i w drukarni, i w dziale budowlanym, i w zdrowia, i mnie do dyrekcjo-redakcji trzeba by łacińsko-francusko-angielsko-włocha czy niemca.

Okropnie wyszła ta pierwsza próbka pisania na maszynie, ale już tak bazgrzę ręcznie, że trzeba b się przeprosić z maszyną.

Memento

br. Maksymilian M-a Kolbe

"1" O złym stanie swego zdrowia wspominał OMK w liście z 5 IV 1931 (Pisma OMK II, 294). Jednocześnie o. Florian Koziura domagał się powrotu OMK do Polski, celem zajęcia się Niepokalanowem (Pisma OMK II, 312).

"2" OMK chciał mieć dla orientacji bilans dochodów i rozchodów Niepokalanowa z okresu półrocznego, upływającego z końcem czerwca.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA