MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. z ilustr. i nadr.: Fokien Road, Shanghai.

Szanghaj, 15 IV 1930

$o Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Jesteśmy już od piątku 1 w Szanghaju, trudności moc, ale w Niepokalanej nadzieja.

Bracia opisują szczegóły. Dzisiaj dopiero mogliśmy mówić z biskupem 2. Co do prokury pozwolenie jest i co do szerzenia "Rycerza" też, ale nie co do wydawania. Jeszcze jutro o trzeciej po południu mam być u biskupa w tej sprawie z projektem na piśmie.

Orate

br. Maksymilian M-a Kolbe

Dopisek Przed chwilą mówiliśmy z Lo-Pa-Hongiem. Obiecał dać dom do użytku. Zdaje się, że nieprędko będę mógł opuścić Wschód, bo braciom samym byłoby za trudno.


"1" tj. od 11 IV 1930; w tym dniu przypadała uroczystość Siedmiu Boleści NMP. OMK odprawił Mszę św. "secundum intentionem Immaculatae", ale jeszcze na statku, gdyż statek przybił do portu w Szanghaju dopiero w południe - zob. list nr 214.

"2" bp Auguste Alphonse Pierre Haouisse"e

"3" Stempel pocztowy nieczytelny.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA