MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. z ilustr.
i nadr.: Marseille - Vue generale du Vieux Port.

Marsylia, 29 I 1930

Jezus Maryja Józef Franciszek

Drogi Bracie!

Piszę na pokładzie statku "Champollion" 1, który należy do firmy dla nas może najwygodniejszej i najtańszej. Wyjazd statkiem "Angers" 7 marca, a przyjazd do Szanghaju 11 kwietnia. Opust 20 procent; stąd cena biletu dla pięciu 6.600 i coś: niecałe 7.000 zł.

Ja też już brodę zapuszczam. Chciałbym się pytać, co tam słychać, ale cóż kiedym tak w ruchu, że odpowiedź by nie doszła.

Zresztą niech Niepokalana nad wszystkim czuwa.

O. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Gdy to piszę, dźwigi turkocą i ładują okręty. W Paryżu może uzyskam więcej opustu. Jutro Msza św. w Lourdes, jadę na noc.


"1" Nazwa statku zapożyczona z nazwiska słynnego uczonego francuskiego Jean Francois Champollion, archeologa, który jako pierwszy odczytał hieroglify dawnego Egiptu.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA