MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. jednostr. zapis. z ilustr. i nadr.: Wien, Stephansdom.

Wiedeń Südbahnhof, 16 I 1930

Dziś rano odprawiłem Mszę św. w naszym kościele w Wiedniu 1, a po obiedzie do Mödlinga 2. W sam raz "zdążywszy" na peron "podziwiałem" umykający mi sprzed nosa pociąg. Ale za 25 minut mam drugi, więc piszę tę kartkę.

W Krakowie o. Czesław, gdy mnie rano w zakrystii zobaczył, przywitał się jak wedle zwyczaju, ale gdy usłyszał, że zanosi się na "Rycerza" w językach wschodnich, zwilżyły mu się oczy, i ze słowami: "Ojcze, wy cały świat zdobyć chcecie", powtórnie mnie pocałował.

Cum Samuele locutus sum. - Ita. Orate 3.

Kończę, bo znowu jakiś pociąg czeka.

br. Maksymilian

"1" Zob. Pisma OMK II, 184 przyp. 4.

"2" Zob. Pisma OMK II, 186 i 187.

"3" Rozmawiałem z Samuelem. - Tak. Módlcie się. - Wyraz "tak" dotyczy prawdopodobnie zgody o. Samuela Rosenbaigera na plany misyjne OMK i osobiste zaangażowanie się w pracę misyjną, co spełnione zostało w 1936 r.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA