MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Nagasaki, 12 XII 1935

Jezus Maryja Józef Franciszek

Najdroższa Mamo!

Niech Niepokalana wynagrodzi za świąteczne życzenia i opłatki, którymi dzielimy się też z niektórymi Polakami (jedna rodzina w Chinach w Szanghaju, i druga na Sachalinie w Japonii). I serdeczne wzajemne życzenia.

Pracy mam dosłownie po uszy, a nawet muszę się zgodzić z tym, by zadowolić się wykonaniem jej części tylko. Niechaj Niepokalana sama dopełni, a raczej wszystkim kieruje zawsze. Oczekujemy tu jeszcze jednego ojca i brata, którzy już wybierają się z Niepokalanowa 1.

Co do mego przyjazdu, to chociaż mam obowiązek być na kapitule prowincjalnej w lipcu w Krakowie 2, to jednak nie wiadomo jak się wypadki potoczą i czy wobec tego przyjazd będzie możliwy i droga bezpieczna. Choć na razie na wojny inne się nie zanosi.

Na tym na razie kończę, by nie ubrać 3 za dużo czasu poganom.

Jeszcze raz więc serdeczne wzajemne życzenia i z okazji Świąt Bożego Narodzenia, i z okazji zbliżającego się Nowego Boku, by Niepokalana posiadła jak najdoskonalej serca nas wszystkich i wszystkich ludzi na całym świecie. - Podobne życzenia ślę i Przewielebnej Matce Przełożonej i Prowincjalnej, i miejscowej, i wszystkim Siostrom dziękując równocześnie za współpracę przez modlitwę i ofiarowanie krzyżyków o nawrócenie biednych pogan.

Obecnie w Japonii daje się odczuwać zwrot ku religii i pole otwiera się coraz wdzięczniejsze do pracy nad duszami.

Zawsze wdzięczny syn

O. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Dnia 18 I 1936 wyruszyli z Genui statkiem "Conte Verde" na misje do Japonii o. Gracjan Kołodziejczyk i br. Eligiusz Zaremba.

"2" Obowiązek wzięcia udziału w kapitule prowincjalnej przez OMK wynikał z nadanej mu godności magisterium Zakonu w 1933. W liście nr 591 OMK powołuje się jednak nie na magisterium Zakonu, ale na tytuł delegata klasztoru.

"3" tzn. by nie ująć

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA