MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Zob.: W krainę myśli 1946, 379.

Mugenzai no Sono, 14 II 1935

Maryja!

Drogie Dziecko!

Owszem, nie ma w tym nic nieodpowiedniego, jeżeli się ma cały "skarbiec" w Niepokalanej i Jej się wszystko poleca, by Ona dobrowolnie tym skarbem rozporządzała.

Ale i tak też można, np. przełożony poleca przyjąć Komunię św. za br. Z. Wyobrażam sobie, bo tak jest - że Niepokalana każe w takiej intencji przyjąć Komunię św. i dlatego chętnie stosuję się do Jej woli.

Inna rzecz, że i tę całą sprawę Jej oddaję, niechaj Ona sama we mnie i pracze mnie tę Komunię św. w tej intencji przyjmie, bo ja nie potrafię nic sam.

Niepokalana tysiączne inne sposoby podda swoim dzieciom.

Na przykład: ktoś chciałby Niepokalanej sprawić taką przyjemność, na jaką się tylko zdobyć może. Cóż robi? Pożycza sobie Przenajświętszego Serca Pana Jezusa, i wtedy pewien, że prześcignął nieskończenie wszystkich ludzi i Aniołów razem wziętych w miłości ku Niepokalanej.

A Pana Jezusa znowu Jej sercem miłuje, a raczej Ona w nim i przez niego kocha, np. w Komunii świętej itd., itd.

Kończę, bo czasu mało

br. Maksymilian Kolbe

PS - Modlę się i za braci strapionych, o których wspominasz w liście. Niech tylko coraz bardziej do Niepokalanej się zbliżają.


Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA