MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Mugenzai no Sono, 21 XII 1934 1

Maryja!

PS 2 Nic nie dopisuję, bo spora kupka spraw woła. Chyba tylko, że spodziewamy się w marcu okrętu polskiego "Dar Pomorza" 3; i z tego też powodu ów kupiec spieszy z przygotowaniem towarów pociągających oko polskie.

Oczekujemy też pierwszego numeru dziennika Niepokalanej z Niepokalanowa - ale już nie próbnego. Boję się, by długie przygotowania i wyczekiwania nie wywołały reakcji "zapobiegawczej" z jakiejkolwiek strony. Zresztą niechaj Niepokalana sama przez św. Posłuszeństwo pokieruje.

Pewno już o. Jerzy jako postulator prowincjalny napisał do Ordynariatu przemyskiego prośbę o otworzenie procesu diecezjalnego w sprawie Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Pragnąłbym nacieszyć się przeczytaniem odpisu odpowiedzi Ordynariatu.

Świadkowie co dzień, co chwila bardziej zapominają szczegółów życia o. Wenantego, na które patrzyli, a niektórzy nie mogąc się dociekać wezwania, by pod przysięgą to, co wiedzą, zeznali, pokładli się nawet do grobu zabierając ze sobą wszystko, co wiedzieli.

Wasz
br. Maksymilian M-a

PS A teraz dopisze o. gwardian 4.


"1" Dane z listu br. Celestyna Moszyńskiego z 21 XII 1934.

"2" Dopisek do listu br. Celestyna Moszyńskiego z 21 XII 1934.

"3" Okręt szkolny "Dar Pomorza" przybił do portu w Nagasaki w marcu 1935. Kupiec japoński z Nagasaki prosił OMK o fotografię "Daru Pomorza" i rysunek polskiego godła narodowego, chcąc na tę pamiętną chwilę przygotować stosowne jedwabne makietki.

"4" O. gwardian Kornel Czupryk w dopisku złożył podziękowanie za ofiary, ornaty, kielichy, figurki do szopki Bożego Narodzenia itp. rzeczy, które wysłał Niepokalanów.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA