MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Nagasaki, 22 VII 1934

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale

Prosiłbym o łaskawe wskazanie w myśl Konstytucji (nr 426) no i przesłanie - bośmy na misjach - brakujących podręczników do następujących przedmiotów (w myśl nr 419): 1) historia Ordinis nostri, 2) ascetica, 3) eloquentia sacra, 4) lingua Hebraica, 5) theologia pastoralis, 6) directio III Ordinis S. P. Francisci i 7) exegesis a Novi Testamenti.

Podręczniki nie dotyczące naszego Zakonu (2, 3, 4, 5, 7) są o tyle pilniejsze, że i uczęszczający na wykłady klerycy Japończycy będą musieli się jeszcze o te książki postarać.

W sprawie Indii przesłałem do Najprzewielebniejszego O. Generała kilka słów - kopię dla wiadomości załączam 1.

Z prośbą o serafickie błogosławieństwo

br. Maksymilian M-a

PS - Tu mnożenie konwentów nie jest tak łatwe, bo wiernych mało, a diecezje powierzone przeważnie Zakonom, które poszukują powołań dla siebie i nie czują potrzeby obcych Zakonów na swoim terytorium.

Co do karności, to nie widzę racji, dlaczego by w większym konwencie jak Mugenzai no Sono nie mógł rezydować delegat prowincjalny. W praktyce tak już i jest.


"1" Zob. a

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA