MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Zob.: W krainę myśli 1947, 43-44.

Mugenzai no Sono, 30 V 1934

Maryja!

Drogi Ojcze,

Urywam od czasu do czasu nieco minut i siedzę nad przesłanym mi do oceny projektem statutu M.I. I teraz też grzebię w myślach i papierach, i w kodeksie. Chciałbym podkreślić jedną dyrektywę, a mianowicie, by i w sprawie M.I. niczego nie poczynać, dopokąd nie przestudiuje się sprawy dokładnie na podstawie Kodeksu, gdyż Kodeks, to wola Kościoła, wola Niepokalanej. Zwłaszcza dotyczy to kanonów, od 684 do 725, które traktują de associationibus fidelium 1. Na razie tylko tyle - i dalej grzebie, myślę itd. Proszę bardzo o modlitwę, bym wygrzebał wolę Niepokalanej, a nie co innego.

Czy zebrania ojców w sprawie M.I. bywają? Jakie zagadnienie roztrząśnięte? Jakie decyzje? Co miesiąc chciałbym coś o sprawach M.I. usłyszeć urzędowo 2.

Wszystkim pozdrowienia.

br. Maksymilian M-a Kolbe


"1" o stowarzyszeniach wiernych

"2" OMK prosił już o sprawozdanie z miesięcznych zebrań ojców w Niepokalanowie - zob. Pisma OMK III, 464.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA