MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak.
Odp.: ms AN. Jedna karta jednostr. zapis. Odpis sporządzony w nieznanych okolicznościach.

Mugenzai no Sono, 3 IV 1934

Maryja!

Drogi Bracie!

List "do własnych rąk" się dostał. Przeczytałem i odpisuje na zapytanie.

Na ogół w naszym działaniu na dwie rzeczy będziemy zwracali szczególną uwagę: 1) swobodę, otwartość, szczerość w wypowiadaniu tego, co w danej sprawie się myśli, przed kompetentnym Przełożonym, i 2) dokładność, dzielność, zamiłowanie w wykonaniu decyzji Przełożonych, bez względu na to czy wedle, czy przeciw, czy też poza naszym przekonaniem ta decyzja padła. Gdy zaś sprawa jest dostatecznie ważna i słusznie przypuszczamy, że wyżsi Przełożeni są odmiennego zdania, można, a w bardzo ważnych sprawach i trzeba, do nich się zwrócić.

W podanym więc wypadku 1 niechaj O. Rektor pozna dokładnie powody (opowiedzieć, o ile jeszcze nie wie). Następnie w jego decyzji widzieć Wolę Niepokalanej. Gdyby zaś poważne ujemne wypadki się zdarzały, zwrócić się do bezpośredniego Przełożonego, w tym wypadku do N. O. Prowincjała. Jeżeli sprawa niepilna, to przy zwyczajnej wizytacji na scrutinium 2, jeżeli zaś nie cierpiąca zwłoki, to listownie. Tymczasem zaś uważać wszystko za Wolę Niepokalanej.

Zawsze zaś zachować zupełny spokój wewnętrzny i nawet radość. Niech Niepokalana przede wszystkim zdobędzie i opanuje bezgranicznie nas samych. Wtedy przez nas i działać będzie.

Proszą o modlitwę, bym sam pozwolił się Jej doskonale zdobyć

br. Maksymilian M-a Kolbe


"1" Adresat listu, br. Juliusz, nie przypomina sobie, o co chodziło; na pewno była to sprawa związana z Małym Seminarium Misyjnym w Niepokalanowie, gdzie br. Juliusz Grzybowski pełnił funkcję prefekta i wychowawcy.

"2" osobiste przesłuchanie, skrutynium.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA