MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Nagasaki, 23 III 1934

Maryja!

Drogi Ojcze!

Czy proces diecezjalny w sprawie o. Wenantego 1 już zaczęty? Bo co godzina bardziej się zacierają w pamięci szczegóły o nim tych, co żyją, a i jeden po drugim zstępują do grobu zabierając ze sobą nieodwołalnie cenne zeznania, które dopiero po złożeniu oficjalnym pod przysięgą nogą stanowić podstawę do akcji beatyfikacyjnej.

Wszystko tu robi ordynariusz, trzeba jednak, by postulator siadłszy w myśl kan. 2038 § 2 "proces" skrybnął 2.

Może to jednak dawno już w toku, a ja wciąż poczciwym ludziom krew psuję. Do Japonii jednak wieść o tym jeszcze nie przypiechotowała.

Z prośbą o modlitwę

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Zdaje mi się, że albo o. Jerzy zapomniał sztuki pisania, albo gwardian żałuje pióra lub atramentu, albo??


"1" Por. Pisma OMK III,482.

"2" Proces czyli prośbę winien wnieść postulator na ręce miejscowego ordynariusza. Na oryginale znajduje się ponadto dopisek O. Kornela Czupryka: "Dobry formularz do przeprowadzenia przedwstępnych badań (testes de visu - auditu) jest u O. Prowincjała, pisany na maszynie. fr. Cornelius."

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA