MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Mugenzai no Sono / Hongochi, Nagasaki / Japan. Asia.

Mugenzai no Sono, 15 III 1934

Maryja!

Najdroższa Mamo!

Z potrójnego powoda piszę: i by odpowiedzieć na list z 20 II br., i by złożyć życzenia świąteczne, i by przesłać powinszowanie imieninowe, choć tego roku dopiero na 9 kwietnia przypadnie. 1

Nawzajem tegoż życzę, co Mama w liście opisała, a raczej nawet tego o tyle tylko warto pragnąć, o ile to jest Wolą Bożą, czyli jedynie Woli Bożej, chociażby Pan Bóg chciał, by imię nasze noszono na drągu po wszystkich miastach i zaułkach świata. Bo rzeczywiści Wola Boża to istota świętości, miłości, ubóstwienia.

Niepokalana prowadzi swą sprawę silnie naprzód mimo różnorodnych przeszkód i trudności. - Cześć Jej za wszystko.

Z prośbą o modlitwę, by a nie dał rady Niepokalanej bruździć

wdzięczny syn

0. Maksymilian M-a

PS - To nie tak łatwo znowu umrzeć. Za 2 lata znowu kapituła. Jeżeli Niepokalana zechce, to znowu zadzwonię do furty na Smoleńsku.

Serdeczne życzenia Świąt Wesołych Przewielebnej Matce Przełożonej 2 i wszystkim Matkom, i Siostrom.

A i o modlitwę za wszystkich nas Japończyków pokornie proszą.

Roboty tu moc.

O Franusiu nie wiem, gdzie się obraca, ale nie ustaje modlić się za niego. Niepokalana i o nim nie za pomni.


"1" W 1934 święto Zwiastowania NMP, dzień imienin Marii Kolbe, zostało przeniesione z powodu Wielkiego Tygodnia na termin późniejszy, tj. 9 kwietnia.

"2" M. Teodora Chruślińska, felicjanka

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA