MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. z ilustr. i nadr.: Venezia, Chiesa di S. Maria Gloriosa dei Frari, oraz z podpisem OMK pod ilustracją: To nasz kościół we Wenecji.

Wenecja, 8 IX 1 1933

Maryja!

Drogie Dzieci!

Niepokalana przywiozła nas już do Wenecji i obecnie walizki są już w kajucie, gdzie oprócz nas jeszcze 2 księży zamieszka.

Co do "Zagrody" to Najprzewielebniejszy O. Generał mówił, żeby zaczekać z rok, by nie zaraz po kapitule zmieniać, co zaś do Indii to przeciwny jest przyjęciu bez objęcia 2. Polecajmy wszystko Niepokalanej; Ona najlepiej wszystkim pokieruje

Wasz
br. Maksymilian 3

Dopisek We Włoszech ruch w sprawie Niepokalanej potężnieje. Cześć Jej za wszystko. Pozwólmy się Niepokalanej dowolnie prowadzić.


"1" W oryg. data miesięczna VIII, co jest oczywistą pomyłką.

"2" Przeciwny jest przyjęciu Niepokalanowa indyjskiego, nazwanego Amalam, w Ernakulam (Indie), bez natychmiastowego obsadzenia placówki.

"3" Na oryginale widnieje również podpis o. Kornela Czupryka: fr. Cornelius.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA