MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis.

Grodno, 2 XII 1925

Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Za przyjęcie 1 "Bóg zapłać"; postaram się już więcej nie nudzić.

Co do medalików, to loco Warszawa płaciłem 2 zł 20 (coś) gros; ale teraz chyba grubo drożej w związku ze zniżką złotego. Tak samo przesyłkę nietanio liczą; dlatego staram się sam po nie jeździć.

O. gwardian 2 się zapytuje, czy miałbyś co przeciwko temu, gdyby on prosił O. Prowincjała 1723, by Cię dał do Grodna na prefekta bursy 4, którą mamy tu zamiar założyć.

Twój brat
Maksymilian

PS Dyplomiki tercjarskie wysłane. Czy w Poznaniu jest jeszcze jaki Amerykanin, bo stamtąd przysłał mi - czy nie o. Remigi Amerykanin - pewne druki dla "Rycerza" z poleceniem zwrotu, więc nie wiem, co robić, gdzie słać 5.


"1" Zapewne idzie o przyjęcie intencji mszalnych bez stypendium, które OMK obracał na spłacenie długów.

"2" o. Maurycy Madzurek

"3" o. Peregryn Haczela

"4" "Jeśli konwent grodzieński nie chce drukarni, to dostanie internat i gorzej na tym wyjdzie" - tak pisał o. prowincjał A. Karwacki w sprawozdaniu z wizytacji konwentu w Grodnie 24 X 1923, "Acta Coadunatae Prov." 279.

"5" Na kartce dopisał się o. Maurycy: "Załączam serdeczne pozdrowienia dla Kochanego Ojca z prośbą o łaskawą odpowiedź, czyby chętnie nie przyjechał do prowadzenia bursistów od wakacji. Również i dla o. gwardiana Rajnera Gościńskiego i o. Edwarda Kustronia, i o. Edmunda Dulika, i o. Wenantego Kempfa serdeczne pozdrowienia, fr. Maurycy." - Bursa nie doszła do skutku.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA